Acid Reflux: Co to jest i jak sobie z tym poradzićCzy czujesz, że refluks kwasowy przejmuje twoje życie?

Czy chcesz pozbyć się tego stanu? Szukasz dokładnych i kompetentnych informacji, jak sobie z tym poradzić? Poniższe porady pomogą Ci się uczyć w krótkim czasie.

Ostatni posiłek w ciągu dnia powinien nastąpić trzy godziny przed snem. Kwas i jedzenie, które zjadłeś, pozostaje w żołądku, gdy stoisz lub siedzisz wyprostowany. Ułożenie może spowodować ponowne podniesienie kwasu.

Sposób, w jaki jesz, może determinować twoje objawy. Wiele osób lubi jeść szybko i bardzo szybko spożywa duże ilości jedzenia. Może to powodować poważne problemy dla osób cierpiących na refluks kwasu. Musisz jeść w konserwatywnym tempie. Żuj powoli każdy kęs i często odkładaj widelec.

To świetny sposób na radzenie sobie z głodem, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz spragniony niż głodny. Kiedy pijesz w ciągu dnia, powodując, że więcej kwasu dociera do przełyku.

Stres może być głównym czynnikiem w twoim stanie. Możesz oglądać telewizję, czytać lub po prostu oglądać telewizję.

Użyj klina lub cegieł, aby zwiększyć nachylenie. Głowa twojego łóżka powinna znajdować się od sześciu do ośmiu cali nad stopą. Możesz zatrzymać kwas żołądkowy w przełyku, podnosząc klatkę piersiową i głowę.

Jeśli po intensywnym ćwiczeniu wystąpią problemy, możesz zauważyć, że po wysiłku aktywność refluksowa wzrasta. Woda pomoże ci nawodnić się. Może to również pomóc w jedzeniu. Używanie wody w żołądku.

Utrata wagi może zmniejszyć walkę z objawami refluksu kwasu. Otyłość jest zdolna do refluksu kwasu. Utrata nawet jednej dziesiątej całkowitej masy ciała znacznie zmniejszy objawy refluksu kwasu. Utratę masy ciała można osiągnąć dzięki mniejszym porcjom, a nie odchudzaniu.

Ten rodzaj ćwiczeń pomaga z objawami refluksu kwasu z kilku powodów. Twój żołądek może lepiej trawić pokarmy, gdy pozostajesz w pozycji wyprostowanej. Dodatkowo, im więcej tracisz na wadze, tym samym powstrzymujesz cofanie się kwasu. Podczas gdy umiarkowane ćwiczenia są korzystne dla osób cierpiących na refluks kwasu, unikaj intensywnych ćwiczeń, ponieważ mogą pogorszyć refluks.

Spróbuj umiarkowanego wysiłku fizycznego, aby złagodzić objawy refluksu kwasu. Ćwiczenia te pozwalają grawitacji pomóc w trawieniu. Umiarkowane ćwiczenia pomagają również schudnąć.

Czy zdajesz sobie sprawę, że zasadowość żywności nie jest związana z jej względnym poziomem pH w żywności? Żywności kwaśne, takie jak cytryny, faktycznie stają się alkaliczne po trawieniu. Może to być mylące, gdy masz skłonność do refluksu kwasu. Dowiedz się o pH różnych produktów spożywczych, jeśli żyjesz z kwaśną treści pokarmowej.

Jedzenie posiłków w stanie stresu może powodować zgagę i kwas w żołądku. Po posiłku powinieneś zrobić coś relaksującego. Unikaj leżenia natychmiast po posiłku; zamiast tego usiądź prosto.

Staraj się jeść ostatni posiłek nie później niż trzy godziny przed snem. Na przykład, jeśli twoja noc przed snem jest 22, powinieneś spożywać swój ostatni posiłek przed 8. Powodem tego jest to, że kwaśny ponowny napływ pojawia się, gdy położysz się z pełnym żołądkiem, aby zwiększyć nacisk na mięsień LES. Spowoduje to rozpoczęcie refluksu kwasu.

Schudnij, jeśli masz dodatkowe kilogramy. Nadwaga może naprawdę przyczynić się do refluksu kwasu. Nacisk wywierany na brzuch spowodowany przez dodatkową wagę może powodować zgagę. Możesz uzyskać ulgę, tracąc kilka funtów.

Rzuć palenie, gdy tylko zaczniesz palić.

Rzucenie palenia może pomóc zmniejszyć objawy refluksu kwasu wśród wielu innych korzyści zdrowotnych. Palenie zwiększa produkcję kwasu żołądkowego, a także spowalnia trawienie. Palenie może również zmniejszać produkcję śliny, co spowalnia trawienie. Jeśli palisz, nie rób tego przez około kilka godzin po posiłku.

Picie smacznego koktajlu każdego dnia może pomóc w utrzymaniu refluksu kwasu na dystans. Wymieszaj mieszaninę jabłka, wody, sałaty, selera, soku z cytryny i banana. Ta mieszanka może pomóc złagodzić refluks kwasu występujący przez drzazgę przełyku. Ten napój jest również alkaliczny i neutralizuje kwas w żołądku.

Jeśli refluks żołądkowy przeszkadza ci w nocy, możesz zmienić styl snu. Pomoże to zmusić kwas żołądkowy do pozostania tam, gdzie powinny być.

Napoje zawierające karbonatyzację, alkohol i karbonatyzację mogą powodować problemy z refluksem kwasu. Woda jest zawsze najlepszym wyborem do picia, jeśli nie chcesz mieć problemów z refluksem kwasu.

Jeśli możesz zmniejszyć swój stres, prawdopodobnie pośrednio poprawisz refluks kwasowy, ponieważ nie będziesz tak chętnie uczestniczył w tych szkodliwych działaniach.

Nosić wygodne ubranie w przypadku wystąpienia objawów refluksu kwasu. Ciasne ubrania mogą powodować niepotrzebny nacisk na środkowy obszar i pogarszać refluks kwasu. Jeśli czujesz, że wszystko zaczyna się staczać, pierwszą rzeczą, którą powinieneś porzucić, są ciasne ubrania. Możesz stać się proaktywnym i nosić luźne ubrania przed większymi posiłkami, jeśli wiesz, że masz przed sobą duży posiłek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.