Niezawodne odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1.Przywracanie danych z macierzy RAID Istotne fakty, które powinieneś wiedzieć o odzyskiwaniu RAID

photo
odtwarzanie danych

Przywracanie danych z macierzy RAID Jeśli masz problemy z odzyskiwaniem danych z uszkodzonej lub wadliwej macierzy RAID, może trzeba rozważyć kilka alternatywnych strategii. Przed spojrzeniem na inne opcje, ważne jest, aby najpierw zrozumieć, jak działa odzyskiwanie RAID. Gdy komputer jest poważnie uszkodzony i niezdolny do przechowywania danych, musi zostać wyrzucony i zastąpiony nowym. Stary komputer służy jako stand-in dla utraconych partycji w macierzy RAID. Każda partycja ma swój własny katalog i jest przechowywana w oddzielnym segmencie dysku twardego.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 jakie są ceny

Pierwszym krokiem w odzyskiwaniu RAID w systemie Windows jest uruchomienie w trybie odzyskiwania systemu operacyjnego. Przywracanie danych z macierzy RAID https://serwisploterow.net/odzyskiwanie-danych-z-macierzy-raid-01-w-silny-szykuj/ Domyślnie, jest to ustawione na bootowanie z dysku OS. Użycie klawiszy strzałek do wyświetlenia menu startowego powinno wywołać menu startowe. Stamtąd wybierz „boot” i naciśnij enter. Teraz będziesz mógł uzyskać dostęp do ustawień BIOSu z poziomu BIOSu. Są to elementy sterujące dyskami konfiguracyjnymi komputera.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 cechy dobrego serwisu.

Jeśli nie jesteś pewien, na którym dysku jest wolne miejsce, zawsze możesz skorzystać z narzędzia do odpytywania o wolne miejsce w BIOS-ie. Wystarczy nacisnąć klawisz 8, gdy pojawi się okno z zapytaniem. Spowoduje to wyświetlenie wartości procentowej wykorzystania wolnego miejsca przez systemy operacyjne komputera. Możesz użyć tego procentu wolnego miejsca, aby sprawdzić, czy dysk twardy lub dyski logiczne są rzeczywiście bezużyteczne. W większości przypadków będzie można uruchomić system bez konieczności uciekania się do tworzenia kopii zapasowej.

Przywracanie danych z macierzy RAID komu zaufać?.

Odzyskanie danych z uszkodzonych dysków z macierzą paskową raid-5 jest możliwe przy użyciu innego rodzaju odzyskiwania. Istnieją dwa rodzaje dysków – macierz paskowa Raid-Z i macierz paskowa niebędąca macierzą raid. Pierwsza z nich jest zbudowana na pojedynczym układzie scalonym, natomiast druga składa się z wielu układów scalonych. Większość macierzy paskowych Raid-Z jest zbudowana w taki sam sposób, jak macierze typu Raid-S. Kluczową różnicą jest to, że Raid-Z zbudowany jest z więcej niż jednego chipa i wymaga dodatkowych urządzeń, aby utworzyć wolną przestrzeń potrzebną do przechowywania wszystkich danych, które mają być odzyskane.

W przypadku macierzy typu non-raid nadal istnieją pewne opcje, których można dokonać. Jednym z nich jest macierz paskowa non-raid. Jest ona podobna do macierzy Raid-Z, ale nie wymaga dodatkowych urządzeń, takich jak urządzenia Raid-S. Korzystając z tego zestawu urządzeń, można odzyskać dane z dysków znacznie większych niż te używane w macierzy Raid-Z. Należy jednak użyć odpowiedniego oprogramowania dla macierzy bez pasków Raid.

W niektórych sytuacjach odzyskanie danych z wadliwego lub uszkodzonego urządzenia może być nadal możliwe. W przypadku awarii dysku twardego masz dwie opcje. Można zdecydować się na wymianę całego dysku twardego lub spróbować go naprawić. Chociaż obie metody mają różne zalety, bardziej opłacalna będzie wymiana dysku twardego i użycie zapasowego w macierzy Raid-Z. Chociaż wymaga to więcej czasu i wysiłku, zapasowy dysk twardy jest znacznie szybszy i jest dostępny w wielu modelach komputerów.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID doświadczony serwis.

Inną metodą oprogramowania do odzyskiwania danych jest próba naprawy dysku przez siebie. Istnieją dwie metody, które można wybrać. Można użyć dysku zewnętrznego lub dysku raid-5 sformatowanego w systemie ntfs. W tym drugim przypadku można uzyskać dostęp do danych na samym dysku i wykonać pracę samodzielnie. Jedyną wadą korzystania z dysku zewnętrznego jest to, że jest to bardziej skomplikowane w konfiguracji i są również szanse, że napotkasz problemy podczas procesu.

Jeśli napotkasz problemy, powinieneś sprawdzić adres logiczny. Służy to do upewnienia się, że wszystkie dane przechowywane w systemie są dostępne. Należy również sprawdzić, czy wszystkie segmenty adresu logicznego mają wolne miejsce. Wskazane jest również sprawdzenie ustawień bezpieczeństwa urządzenia NAS. Oprócz tego należy odłożyć na bok partycję o wielkości jednego gigabita na szafę, na wypadek problemów z ilością zasobów fizycznych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *