Wybór szczegółów akustycznych ogrodzeń drewnianychWybór szczegółów akustycznych ogrodzeń drewnianych

przegrody-dzwiekochlonne
ogrodzenia-panelowe-kalkulator

Wybór akustycznego ogrodzenia drewnianego to świetny sposób na ochronę swojej posesji. Nie tylko blokuje hałas z drogi, ale może również chronić Twój dom przed pogodą. Ale jak upewnić się, że wybierasz właściwe ogrodzenie?

Wygłuszanie

Architekci i budowniczowie zwrócili się do drewnianych ogrodzeń akustycznych dla wielu różnych zastosowań. Jest to wszechstronne rozwiązanie do walki z hałasem, który często nęka wiele miejskich miast z ogrodzeniami akustycznymi.

Drewniane ogrodzenia akustyczne mogą być bardzo wysokie i mogą pomóc w zmniejszeniu transmisji hałasu. Są one idealne dla obszarów mieszkalnych oraz obszarów o niskim i średnim ryzyku, takich jak parki i szkoły. Oferują one również pewną prywatność.

Skuteczność ogrodzenia akustycznego zależy od wielu różnych czynników. Na przykład od wysokości ogrodzenia, rodzaju hałasu, który ma ono pochłaniać oraz jakości jego wykonania. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodzenia drewniane są wykonane z impregnowanych płatów drewna. Grubość ogrodzenia powinna wynosić co najmniej 25 mm, powinno być ono również solidne i szczelne. Dzięki temu większość hałasu nie będzie się przedostawać przez ogrodzenie.

Ogrodzenia akustyczne mogą być zaprojektowane tak, aby pochłaniały drgania dźwiękowe pojazdów, maszyn, ludzi i nie tylko. Mogą być używane do zastosowań mieszkaniowych, przemysłowych i komercyjnych. Pomogą one zmniejszyć niektóre zanieczyszczenia hałasem, ale nie będą całkowicie blokować wszystkich hałasów.

Ogrodzenie akustyczne Jakoustic(r) zostało po raz pierwszy opracowane przez firmę acoustic fences Fencing w 2004 roku. Produkt nadal posiada swój oryginalny design, ale został ulepszony pod wieloma względami. Oferuje bezpieczeństwo i prywatność, a także redukcję dźwięku do 28dB. Produkt jest również objęty 25-letnią gwarancją.

Ogrodzenia akustyczne są wykonane z różnych materiałów, w tym betonu, metalu, drewna i innych. Każdy materiał ma swoje własne zalety i wady. Ogólnie rzecz biorąc, koszt wymiany ogrodzeń drewnianych jest niższy niż koszt użycia innych rodzajów ogrodzeń.

Jakość użytego materiału będzie miała duży wpływ na skuteczność ogrodzenia. Lepsze jest na przykład drewno, które jest zaimpregnowane i pozbawione naturalnych wad. Metal rowniez bedzie bardziej rdzewiejący niż drewno. Zastosowanie stalowego słupka ostrogowego będzie zalecane przy wysokości powyżej trzech metrów.

Ogrodzenia akustyczne stanowią skuteczne rozwiązanie problemu zanieczyszczenia hałasem i są często stosowane w obiektach komercyjnych i przemysłowych. Procter Contracts projektuje gamę produktów ogrodzeń akustycznych, które są zgodne z normą BS EN 1794-2.

Blokowanie hałasu drogowego

Dodanie bariery dźwiękowej do ogrodzenia akustycznego to łatwy sposób na zmniejszenie hałasu. Istnieje kilka różnych materiałów, które można wykorzystać do budowy bariery akustycznej. Jednak najlepiej jest używać materiałów, które mają dobre właściwości dźwiękoszczelne.

akustyczne ogrodzenia są często używane jako bariera dźwiękowa, ponieważ są lekkie i łatwe do zbudowania. Możesz zainstalować ogrodzenie akustyczne samodzielnie lub zatrudnić wykonawcę, aby wykonać pracę dla Ciebie.

Wysokość Twojego ogrodzenia jest kolejnym czynnikiem w redukcji hałasu. Jeśli mieszkasz w obszarze o dużym natężeniu ruchu, będziesz chciał się upewnić, że twoje ogrodzenie jest wystarczająco wysokie, aby zapobiec przechodzeniu przez nie hałasu. Zazwyczaj bariera uliczna powinna mieć co najmniej osiem stóp wysokości. Dodanie trelinki lub innego pionowego elementu do ogrodzenia może zwiększyć jego wysokość.

Inną opcją jest dodanie bariery dźwiękoszczelnej do ogrodzenia akustycznego. ogrodzenia akustyczne są tanie w budowie i łatwe do pracy. Są one również wystarczająco wytrzymałe, aby wspierać zewnętrznie oceniony koc dźwiękoszczelny.

W celu uzyskania długotrwałej trwałości, najlepszym wyborem jest metal falisty. Metal falisty jest wodoodporny i odporny na korozję. Tego typu materiały mogą być również malowane, aby uczynić ogrodzenie bardziej atrakcyjnym.

Masowo ładowany winyl to kolejny świetny wybór do wygłuszania ogrodzenia. Ten rodzaj winylu jest bardzo elastyczny i łatwy do pracy. Jest również bardzo trwały i może wytrzymać wszystkie rodzaje pogody. Masa załadowany winyl może być zszywany lub przybity do ogrodzenia. Upewnij się, że zachodzą na siebie arkusze winylu przez co najmniej 2 cale, aby upewnić się, że są one szczelnie zamknięte na szwach.

Inną opcją jest dodanie nasypu ziemnego. Nasypy ziemne składają się z ziemi lub materiału ziemnego. Można je przykryć, aby zapobiec erozji. Oferują one porównywalną izolację akustyczną jak wolnostojące ściany akustyczne, ale są tańsze i wymagają mniejszej konserwacji.

ogrodzenia akustyczne są również świetną opcją do blokowania hałasu. Nie są one jednak tak skuteczne jak drewno. Są wystarczająco solidne, aby zablokować hałas, ale ich właściwości akustyczne są dość słabe. Oznacza to, że nie są one dobrym wyborem dla obszarów przybrzeżnych.

Wypełnianie szczelin w ogrodzeniu

Dodanie absorpcji do akustycznych szczelin ogrodzeniowych może sprawić, że Twoje podwórko będzie bezpieczniejsze i mniej hałaśliwe. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiednie materiały. Ponadto wysokość twojego ogrodzenia będzie również odgrywać rolę w redukcji dźwięku.

Winyl obciążony masą to świetny sposób na pokrycie luk w ogrodzeniu akustycznym. Materiał ten jest również prosty w instalacji. Można go zszyć lub przybić na górze paneli ogrodzeniowych, aby stworzyć solidną barierę.

Jeśli nie jesteś majsterkowiczem, możesz zatrudnić profesjonalistę, który wykona pracę za Ciebie. Jeśli chcesz zrobić to sam, będziesz musiał przygotować odpowiednie narzędzia i materiały. W zależności od potrzeb, możesz potrzebować drugiej osoby, która pomoże Ci zainstalować ogrodzenie.

Oprócz masowo obciążonego winylu, możesz również użyć dekoracyjnych skał i cegieł, aby pokryć luki. Najlepszym sposobem na pokrycie luk w Twoim ogrodzeniu jest użycie trwałego materiału, który jest odporny na warunki atmosferyczne.

Jeśli twój płot jest wykonany z betonu, możesz uszczelnić szczeliny za pomocą pakowanego brudu. Ponadto możesz użyć skrzynki na rośliny, aby utrzymać zwierzęta z dala od szczeliny.

Inną opcją jest zastosowanie szczelnego ogrodzenia. Działa to podobnie jak wygłuszenie ścian. Jeśli masz szczelne ogrodzenie, nie będzie w nim żadnych luk. Kluczem jest upewnienie się, że ogrodzenie obejmuje cały teren.

Inną świetną opcją jest użycie paska z tkaniny winylowej. Możesz użyć pistoletu zszywającego, aby zabezpieczyć paski do swojego ogrodzenia. Należy jednak uważać, aby nie rozciągać pasków zbyt mocno.

Innym sposobem na zmniejszenie hałasu jest zainstalowanie ogrodzenia akustycznego. Ten rodzaj ogrodzenia jest zaprojektowany tak, aby zakryć szczeliny między deskami. Jest to łatwy sposób na zmniejszenie hałasu na swoim podwórku. Możesz również użyć dekoracyjnych skał, aby pokryć luki w ogrodzeniu akustycznym.

Solidne ogrodzenie może być wykonane z drewna, muru, kompozytu i winylu. Ważne jest, aby zapewnić, że twój płot jest wysoki i solidny. Jeśli masz ogrodzenie akustyczne, możesz zainstalować skrzynki na rośliny, aby zablokować lukę w ogrodzeniu, jeśli twój płot nie ma słupków cementowych.

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Używanie ogrodzeń drewnianych jako ochrony przed pogodą może być świetną opcją. Nie tylko drewno jest solidne i trwałe, ale także oferuje wiele właściwości izolacyjnych i dźwiękoszczelnych. Jednak przed zainstalowaniem ogrodzenia należy wziąć pod uwagę pewne czynniki.

Po pierwsze, musisz określić, jak ciężkie będzie Twoje ogrodzenie. Będziesz chciał się upewnić, że nie będzie można go łatwo zdmuchnąć. Jeśli nie jesteś pewien, skonsultuj się z konsultantem akustycznym.

Następnie należy wybrać rodzaj materiału na ogrodzenie. Możesz chcieć użyć solidnego ogrodzenia akustycznego, które jest w stanie lepiej pochłaniać dźwięk niż ogrodzenie wykonane z cienkiego drewna. Musisz jednak pamiętać, że cienkie drewno jest podatne na gnicie i termity.

Należy również upewnić się, że wybieramy ogrodzenie, które nie ma szczelin między deskami. Pozostawienie szczelin może pozwolić na przepuszczanie dźwięków.

Innym sposobem, aby upewnić się, że twoje ogrodzenie może pochłonąć dźwięk, jest zainstalowanie winylu obciążonego masą. Możesz także użyć membrany przeciwhałasowej. Materiały te są dostarczane w rolkach. Jednak zazwyczaj nie są one tak skuteczne jak solidna ściana.

Jeśli instalujesz ogrodzenie w obszarze o wysokich wartościach ciśnienia akustycznego, możesz rozważyć specjalistyczny panel dźwiękoszczelny na każdą pogodę. Panele te są specjalnie zaprojektowane dla wysokich wartości ciśnienia akustycznego.

Innym skutecznym rozwiązaniem jest specjalistyczna kurtyna pochłaniająca hałas. Można zakupić kurtynę z wbudowanymi przelotkami. Ten rodzaj kurtyny jest szczególnie przydatny na placach budowy. Jeśli jednak chcesz mieć bardziej trwałe rozwiązanie, możesz zainstalować AFW (Acoustic Fencing Waterproof) na górze swojego ogrodzenia Colorbond. AFW wytłumi drgania metalu i zapobiegnie przenikaniu hałasu metalu przez ogrodzenie.

Jeśli używasz ogrodzenia akustycznego, możesz również dodać warstwę metalu falistego, aby zwiększyć jego trwałość. Upewnij się jednak, że metal jest odporny na wodę. Ten rodzaj materiału powinien być w stanie wytrzymać surową pogodę acoustic fencen.

Przy wyborze bariery należy wziąć pod uwagę poziom hałasu i długość granicy, którą chcesz pokryć. Możesz również zdecydować, czy chcesz barierę, która będzie absorbować dźwięk, czy taką, która będzie go blokować.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ogrodzenia dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]